Frans vangt meerval, karper en forel: 'Een erg geslaagde dag'

Frans Welling viste samen met zijn moeder een ochtendje in de forelvijver van Dré Leenaerts in Achtmaal. Momenteel de 'place to be' want in vele watertjes is het momenteel huilen met de vispet op. In Achtmaal niet dus, Frans ving er meervallen, een schitterende karper en een paar forellen.

frans1a.jpg

Toevallig was de redactie er die dag ook. Frans kwam meteen zijn meervallen en karper (op foto) laten zien.  Op zijn stek beet de forel niet geweldig dus probeerde hij het nog even bij ons in de buurt. Het leverde een paar forellen op en Frans (en zijn moeder) waren er best tevreden mee. Op ons verzoek schreef de jeugdige Roosendaler een verslagje:

Hoi Ben
Ik ben vandaag eens een kijkje gaan nemen bij de forellenput in Achtmaal. We kwamen daar aan en we zagen grote kolken van meerval in de hoek, dus ik besloot eerst maar mijn meervalhengeltje
in te gooien. Het duurde ongeveer 5 minuten en de dobber schoot onder. Na een dril van ongeveer een half uur zagen we de vis voor het eerst boven komen. Ik dacht toen bij me zelf: ''wow die is wel heel groot''.

frans3a.jpg

Dus we hadden de vis eindelijk geschept en ik hoorde dat die vissen vreselijk kunnen brommen. Hij was 110 centimeter! Na de foto de vis snel teruggezet en de meervalhengel weer in de hoek ingegooid. Het duurde amper vijf minuten en de dobber was weer weg. Mijn moeder zei nog:''nee he, weer zo'n monster''. Maar deze meerval was ongeveer 60 centimeter, ook deze is teruggezet. Toen na ongeveer 1,5 uur vissen had mijn moeder de eerste forel, het clubhuis ging open en we besloten  koffie en chocolademelk te halen. Ze ging er net naar binnen toen de top van mijn meervalhengel helemaal krom stond, de lijn door mijn andere lijn, meervalhengel tussen mijn benen geklemd en de forellenhengel ingedraaid.

frans2a.jpg

Dit keer geen meerval maar een fraaie graskarper. Daarna nog amper beet gehad dus even verkast en daar vingen we nog twee forellen. Niet veel forel gevangen dus, maar wel een erg geslaagde dag.

 

Groeten van Frans en vang ze!

 

 
Copyright GBV Roosendaal